Zwycięstwo na majówkę
Suwałki 03/05/2021

W meczu 31. kolejki eWinner II ligi piłkarze suwalskich Wigier wygrali 1:0 z Sokołem w Ostródzie. Jedynego gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Gierach.

Pierwsza połowa spotkania obyła się bez groźnych sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środku pola, a dobrze funkcjonująca defensywa suwalczan sprawiła, że do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Do zwycięstwa wystarczyła jedna szybka akcja. W 69. minucie spotkania Paweł Gierach nieabsorbowany przez zawodników Sokoła przebiegł od środka boiska i zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka wpadła do siatki.

W kolejnych minutach, żadnej z drużyn nie udało się już trafić do bramki rywali i tym samym Wigry zdobyły w Ostródzie 3 cenne punkty.

W następnej kolejce przeciwnikiem Wigier będzie Hutnik. Starcie w najbliższą sobotę (08.05) w Suwałkach na stadionie przy ul. Zarzecze.