Zwycięstwo ełckiego „Szczypiorniaka”
24/11/2015

eks szczypiorniak 1

Wynikiem 31:28 dla Ełckiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak” zakończył się niedzielny mecz w Gołdapi. Ełczanie podejmowali gospodarzy, tamtejszych Jaćwingów. Mecz nie należał do łatwych.

Pierwsza połowa pokazała, że obie drużyny były świetnie przygotowane do zawodów. Ełczanom nie sprzyjało szczęście i nie wykorzystali czterech rzutów karnych. Wynik po pierwszej połowie do 13:12 dla „Szczypiorniaka”.  Po przerwie i pozytywnym nastawieniu swoich zawodników przez trenera Jerzego Filipka, ełczanie po 10 minutach drugiej połowy prowadzili z Jaćwingami 22:18. W 50 minucie spotkania prowadzili już 7 bramkami.

Wynik niedzielnego meczu to zasługa całej drużyny, ale na szczególną pochwałę zasługuje bramkarz Marcin Lewandowski, który po raz kolejny pokazał swój talent. Wyjazd na mecz do Gołdapi był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Ełku.