Zwycięstwo było blisko
Ełk - Biała Piska 05/11/2018

Remisem 2:2 zakończyło się kolejne ligowe spotkanie ełckiego Mazura. Tym razem Mazurowcy podejmowali na własnym boisku Ruch Wysokie Mazowieckie. Pierwsza bramka padła dla gości w 21. minucie. Jej zdobywcą był Arkadiusz Gajewski, który wykorzystał błąd Bartłomieja Danowskiego. Ełcki golkiper obronił strzał z dalszej odległości, niestety piłkę wybił przed siebie. Tu już czekał Gajewski, który z najbliższej odległości nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Na odpowiedź ełczan musieliśmy czekać trochę ponad 10 minut. W 33. minucie po składnej akcji kapitan Mazura Michał Twardowski znalazł się tam, gdzie powinien i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Mazura próbowali narzucić gościom swój styl gry. Oglądaliśmy dwie ładne akcje, strzelali Kacper Jagłowski i Maciej Famulak. Jednak to goście wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym, w polu karnym ręką zagrał jeden z piłkarzy Mazura. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił kapitan Ruchu Paweł Brokowski w 60. minucie gry.

Wyrównująca bramka dla Mazura padła po strzale z dystansu Mariusza Łapińskiego w 86. minucie, który z odległości około 30 metrów pokonał bramkarza gości.

Końcowy wynik spotkania, to 2:2.

W kolejnym spotkaniu w regionie Znicz Biała Piska pokonał u siebie 3:2 Olimpię Zambrów.