Zwycięska ścieżka Ślepska
Suwałki 09/01/2019

W telewizyjnym meczu 17. kolejki 1. Ligi Mężczyzn w siatkówkę, MKS Ślepsk Suwałki pokonał KPS Siedlce 3:2. Suwalczanie zrewanżowali się tym samym za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek, kiedy to przegrali w Siedlcach 1:3.

Wtorkowy mecz miał szalony przebieg. Nie brakowało gorących dyskusji pod siatką, żółtych i czerwonych kartek oraz wspaniałych, siatkarskich wymian. W pierwszym secie, trwającym niewiele ponad 40 minut, walka toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście i to oni wyszli na prowadzenie. W kolejnych partiach sytuacja na boisku zmieniała się niczym w kalejdoskopie. Siedlczanie mieli w górze bardzo ważne pod kątem meczu piłki, ale nie potrafili ich wykorzystać. Błędy przyjezdnych i coraz lepsza gra blokiem działały motywująco na gospodarzy. W ostatnim, piątym secie, górą byli siatkarze Ślepska i to oni dopisują na swoje konto 2 punkty.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu, został Kacper Gonciarz (MKS Ślepsk Suwałki).

Kolejny, ligowy mecz suwalczanie rozegrają w Sulęcinie. Początek meczu z STS Olimpią Sulęcin w sobotę, 12 grudnia o godzinie 17.00.

MKS Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:2 (28:30, 25:21, 23:25, 25:20, 15:10)

MKS Ślepsk Suwałki: Rudzewicz, Siek, Winnik, Skrzypkowski, Rohnka, Gonciarz – Filipowicz (libero) oraz Kapaiev, Szwaradzki, Tomczak, Sapiński, Laskowski.

KPS Siedlce: Antosik, Dobosz, Gibek, Łaba, Kowalczyk, Sterna – Januszewski (libero) oraz Oroń, Wiczkowski, Abramowicz.

MVP: Kacper Gonciarz (MKS Ślepsk Suwałki)