Znamy półfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski
Region 25/04/2019

Znamy półfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski województwa warmińsko-mazurskiego.

Jest wśród nich MKS Mazur Ełk. Podopieczni Przemysława Kołłątaja pewnie pokonali w środę (24.04.) w Ornecie tamtejszych Błękitnych 2 : 0, a bohaterami tego spotkania zostali bracia Kalinowscy. Już w 5. minucie meczu piłkę w siatce bramki rywali umieścił Rafał, a w 38. na listę strzelców wpisał się Dawid, wykorzystując dobre podanie brata.

Nieco trudniejszą przeprawę miał inny trzecioligowiec z Mazur Wschodnich. Znicz Biała Piska w pojedynku w Morągu z tamtejszym Huraganem potrzebował serii rzutów karnych, by cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż po regulaminowych 90. minutach i dogrywce był remis 1:1 . Ostatecznie podopieczni Ryszarda Borkowskiego wygrali 5:4. Szanse Huragana ostatecznie przekreślił bramkarz gości Pawel Rudneu, który najpierw obronił dwie jedenastki, a w ostatniej serii sam ustawił piłkę 11 metrów od bramki i wykorzystał karnego.

Rzuty karne wyłoniły również trzeciego półfinalistę, jednak potrzeba było do tego aż 10. serii strzałów. Po 120. minutach meczu w Orzyszu pomiędzy Śniardwami a Granicą Kętrzyn był bezbramkowy remis, a w jedenastkach lepsi okazali się 4. ligowcy z Kętrzyna, pokonując gospodarzy 7 : 6.

Ostatnim półfinalista została Concordia Elbląg, która w Wikielcu wysoko, bo 3:0, pokonała tamtejszy GKS.

Losowanie par półfinałowych w piątek (26.04.) o 15:00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie, a spotkania rozegrane zostaną 15 maja.