Zmiana nazwy nie pomogła
Ełk 16/08/2018

Zmiana nazwy nie przyniosła szczęścia dawnemu MKS, obecnie Mazurowi Ełk. Bo tylko brakiem szczęścia można wytłumaczyć wczorajszą (15.08.18) porażkę Ełczan z Olimpią Zambrów 0:1. Prawie tysiąc kibiców obserwowało całkiem dobry mecz.

Niestety w 30 minucie Kamil Jackiewicz, dawny reprezentant Ełku, silnym strzałem z linii pola karnego dał Olimpii prowadzenie. Nic nie zapowiadało tego gola, bo drużyny przez pierwsze dwa kwadranse toczyły wyrównany pojedynek.

Po stracie gola Mazurowcy rzucili się do odrabiania strat, jednak w ełckiej drużynie zabrakło piłkarza, który by wykończył wypracowane przez kolegów akcje.

Piłkarze Olimpii skupili się na obronie rezultatu i czekali na błędy przeciwnika.

Okazja do podwyższenia prowadzenia pojawiła się w 42 minucie, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Mazura Adam Radzikowski, który sparował kolejny strzał Jackiewicza.

Nie próżnował również bramkarz gości: Piotr Czapliński, którego interwencja w doliczonych minutach pierwszej połowy uchroniła Olimpię przed utratą gola.

Druga połowa, to wyraźna przewaga Mazura. I kolejne szanse na wyrównanie.

W 56 minucie z pola karnego bramkarza gości próbował pokonać Dawid Ejza, A w 83 minucie, po zamieszaniu w polu karnym Olimpii i strzale Rafała Kalinowskiego piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości.

To już druga porażka Mazura, przypomnijmy, tydzień temu Ełczanie w Łowiczu ulegli tamtejszemu Pelikanowi 2:1.

Również porażką zakończył drugą kolejkę ligową Znicz Biała Piska. Beniaminek III Ligi uległ w Nowym Dworze Mazowieckim tamtejszemu Świtowi 2:1.

Kolejne spotkanie Mazura 18 sierpnia w Ostródzie, a 25 sierpnia w Ełku derby Mazur Wschodnich , czyli pojedynek MKS Mazur Ełk – Znicz Biała Piska.