Złote medale karateków
Suwałki 19/01/2016
karate kyokushin suwalki

17 stycznia suwalscy karatecy rozpoczęli starty w roku 2016. We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski organizacji Shinkyokushin, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Juniorów, które mają się odbyć w maju w Gruzji.

Z całej Polski przyjechało 117 karateków, aby wywalczyć w kwalifikacjach możliwość startu w Mistrzostwach Europy w maju. Suwalski Klub Karate w tym roku w kategorii juniora wystawił dwóch braci bliźniaków, Damiana i Daniela Biłbaków. Wystartowali oni w dwóch konkurencjach – kata juniorów, oraz kumite w kategoriach wagowych. Damian wystartował w kategorii do 55 kg, a Daniel do 60 kg. Obaj okazali się najlepsi w kumite i zdobyli po złotym medalu. Reprezentować Polskę w kata może tylko dwóch zawodników z kraju, i tymi dwoma zawodnikami są właśnie bliźniacy z Suwałk, którzy pokonali wszystkich rywali i zajęli dwa pierwsze miejsca. Tym razem Daniel zdobył złoty medal a Damian srebrny. Oznacza to, że dwaj suwalscy karatecy zdobyli łącznie cztery kwalifikacje i będą reprezentować nasz kraj w dwóch konkurencjach na Mistrzostwach Europy.

Do maja zostało jeszcze trochę czasu, więc na pewno nie raz zobaczymy suwalskich karateków na zawodach niższej rangi, gdzie będą zdobywać doświadczenie i medale, które pomogą w dobrym wyniku na najważniejszej imprezie, czyli na Mistrzostwach Europy.