Zagrali i uczcili pamięć Ernesta
Pisz 13/02/2024

Już po raz trzeci odbył się Memoriał im. Ernesta Banacha o Puchar Burmistrza Pisza. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn. Mnóstwo sportowych emocji, goli i popisowych akcji. Tak w skrócie można opisać sobotni (10.02) turniej.

Po główne trofeum siegnął Miejski Klub Sportowy Rominta Gołdap. Drugie miejsce zajął KS Mazur Pisz. Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy Salos Ełk 2015. Najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Szmigiel z piskiego Mazura. Wśród strzelców prym wiódł Oskar Radzikowski ze Znicza Biała Piska. Tytuł najwszechstronniejszego zawodnika turnieju powędrował do Aarona Różańskiego z Rominty Gołdap.

Przypomnijmy. Piłkarskie zmagania były poświęcone pamięci Ernesta Banacha. Chłopiec zginął kilka lat temu, próbując ratować żeglarzy, których jacht zahaczył o linie wysokiego napięcia. Ernest kochał sport i futbol.

14-latek był kapitanem młodzieżowej drużyny KS Mazur Pisz.