Wyrwali dwa medale
Ełk/Kalisz 11/04/2016
Monika Kulikowska z Ełku na najwyższym stopniu podium, 11-04-2016

Dwa medale wyrwali w miniony weekend na Mistrzostwach Polski Kettlebell w Kaliszu ełczanie. Na złoto podrzuciła debiutująca Monika Kulikowska, brąz wywalczył instruktor kettlebell Jakub Golak.

185 podrzutów 16-kilogramowym odważnikiem i 195 rwań tym samym ciężarem – to wynik Moniki Kulikowskiej. Trenująca crossfitt od niespełna pół roku i przygotowująca się do zawodów trzy miesiące ełczanka zdeklasowała swoje konkurentki rwaniem i wywalczyła swoje pierwsze złoto w Mistrzostwach Polski. – Było ciężko ale chcę więcej – mówi złota Monika Kulikowska.

Do zawodów Monika przygotowywała się pod okiem trenera Jakuba Golaka, który ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium. – Cieszę się, ale czuję też pewien niedosyt. A to co zrobiła Monika było niesamowite – mówi Golak.

Na zawodach w Kaliszu debiutował też Karol Budzyński, który ostatecznie zajął 9. miejsce w najsilniej obsadzonej kategorii. Kolejnym celem sportowców z Ełku są m.in. Mistrzostwa Europy za rok.