Wigry Suwałki – Zagłębie Sosnowiec 0:2
Suwałki 27/07/2020

Wigry Suwałki przegrały z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Ostatni mecz w pierwszej lidze Wigry rozegrały w sobotę (25.07) przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Zarzecze w Suwałkach. Zagłębie przyjechało do Suwałk z jasno określonym celem – zdobycie trzech punktów. Drużyna z Sosnowca zagrożona spadkiem przed ostatnią kolejką zajmowała w tabeli 13. miejsce. Tylko wygrana dawała jej pewność pozostania w lidze. W innym przypadku o ich losie zadecydować miały wyniki innych meczy.

Natomiast drużyna z Suwałk, już pewna spadku, chciała godnie pożegnać się przed własną publicznością. Suwalczanie na prowadzenie mogli wyjść już w 12. minucie gry, kiedy Cezary Sauczek uderzył po długim rogu, jednak piłka trafiła w słupek. Swojej szansy nie wykorzystał również Szymon Łapiński. Do przerwy bramki nie padły. W drugiej odsłonie meczu na prowadzenie wyszli goście.

Pierwszego gola strzelił były zawodnik Biało-Niebieskich Filip Karbowy. Kolejny padł w doliczonym czasie gry, kiedy rzut karny po faulu na zawodniku gości wykorzystał Fabian Piasecki. Teraz przed zawodnikami Wigier chwila wolnego. Do dalszych rozgrywek biało-niebiescy wrócą już w II Lidze.