Wigry Suwałki – Śląsk II Wrocław 1:0
Suwałki 27/09/2021

W meczu 10. kolejki 2. Ligi Wigry Suwałki wygrały z rezerwami Śląska Wrocław 1:0.

Po zakończeniu udziału w rozgrywkach o Puchar Polski, piłkarze Wigier wrócili do zmagań w lidze. Tym razem na drodze podopiecznych Dawida Szulczka stanął zespół z Wrocławia.

Biało-niebiescy już od pierwszych minut spotkania mogli popisać się grą wysokim pressingiem, co szybko dało rezultaty.

Już w 15. minucie po obronionym rzucie wolnym, Wigry ruszyły do szybkiego kontrataku. Zamieszanie wykorzystał Kamil Adamek, który skierował piłkę podaniem do Mateusza Sowińskiego. Ten bez większych problemów pokonał bramkarza gości i w rezultacie Wigry objęły prowadzenie 1:0.

Jak się potem okazało, był to jedyny gol w spotkaniu. Wygrana dała biało-niebieskim cenne trzy punkty i awans na dziewiąte miejsce w tabeli.

Teraz czas na krótki odpoczynek. Kolejne spotkanie Wigry rozegrają w najbliższą sobotę (02.10). Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Hutnik Kraków.