Wigry Suwałki przegrały z GKS Tychy
Suwałki/Tychy 16/09/2019

W sobotnim (14.09) meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi, Wigry Suwałki przegrały z GKS-em Tychy 1:2. Trzy gole, w tym jednego samobójczego, strzelili tyszanie. Pierwsza bramka padła już w 16. minucie spotkania, po świetnym strzale Kacpra Piątka. Na boisku długo pachniało kompletem punktów gospodarzy, ale w 78. minucie Bartosz Szeliga przeciął podanie Cezarego Sauczka, pomocnika biało-niebieskich, w taki sposób, że futbolówka przy samym słupku wpadła do siatki. Suwalczanie nie cieszyli się długo korzystnym wynikiem, gdyż, w doliczonym czasie gry, zwycięskiego gola dla GKS-u zdobył chorwacki pomocnik Dario Krišto. Podopieczni Adama Fedoruka wrócili tym samym do Suwałk bez punktów i spadli na 12. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Kolejny mecz Wigier już w najbliższy piątek (20.09) na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Derbowe spotkanie z będącym „na fali” Stomilem Olsztyn o godzinie 19:47.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: Kacper Piątek 15′, Dario Krišto 90′ – Bartosz Szeliga 78′ (s)

GKS Tychy: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk, 20. Bartosz Szeliga – 77. Kacper Piątek, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 17. Sebastian Steblecki (67′, 13. Łukasz Moneta) – 27. Mateusz Piątkowski (73′, 32. Szymon Lewicki).

Wigry Suwałki: 33. Dominik Kąkolewski – 21. Konrad Matuszewski, 34. Adrian Piekarski, 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 22. Joel Huertas – 64. Łukasz Sosnowski, 2. Paweł Gierach (56′, 27. Robert Bartczak), 6. Grzegorz Aftyka – 9. Kamil Sabiłło (73′, 10. Michał Żebrakowski), 77. Cezary Sauczek (89′, 17. Oskar Furst).

żółte kartki: Piątkowski, Steblecki, Krišto – Karankiewicz, Matuszewski, Sauczek.
sędzia główny: Marek Opaliński (Legnica).