Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1
Suwałki 30/07/2018

W meczu 2. kolejki Fortuna I Ligi, Wigry Suwałki zremisowały z Chojniczanką Chojnice 1:1. Sobotnie spotkanie było starciem ambitnej młodości z doświadczeniem. Pierwsza odsłona, to momentami znacząca przewaga gości z Chojnic, którą przypieczętował w 24. minucie meczu Janusz Surdykowski. W drugiej połowie, po dwóch zmianach dokonanych przez szkoleniowca gospodarzy, gra biało-niebieskich wyraźnie się ożywiła, ale brakowało wykończenia akcji. Sytuację Wigier skomplikowała kuriozalna, czerwona kartka dla Roberta Bartczaka w końcówce meczu. Biało-niebiescy nie zamierzali jednak składać broni i naciskali na obronę gości kontratakami. Po faulu w doliczonym czasie gry, pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Martin Adamec i to on zapewnił Wigrom jeden punkt. Radości w deszczowych okolicznościach nie było końca.

– Pokazaliśmy charakter – powiedział tuż po spotkaniu Piotr Kwaśniewski, pomocnik suwalskiego zespołu.

Na pomeczowej konferencji trener biało-niebieskich Kamil Socha chwalił swoich podopiecznych, ale skomentował również kontrowersyjną pracę sędziów.

Wigry z dorobkiem 4 punktów po 2. kolejce Fortuna I Ligi, awansowały na drugie miejsce w tabeli (stan na 28.07). Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w Opolu, gdzie zmierzą się z Odrą Opole. Początek wyjazdowego meczu już 3 sierpnia o godzinie 19:00.

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)
Bramki: Martin Adamec 90′ – Janusz Surdykowski 24′

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 5. Wojciech Kuriata, 34. Adrian Piekarski, 44. Adrian Karankiewicz, 3. Jonatan Straus – 97. Piotr Kwaśniewski, 29. Martin Adamec, 99. Damian Pawłowski (46′, 8. Filip Karbowy), 27. Robert Bartczak, 32. Paweł Kaczmarczyk (46′, 2. Paweł Olszewski) – 9. Kamil Sabiłło (70′, 14. Aron Stasiak).

Chojniczanka Chojnice: 84. Radosław Janukiewicz – 26. Deleu, 90. Tomasz Boczek, 85. Hubert Wołąkiewicz, 6. Przemysław Pietruszka – 10. Tomasz Foszmańczyk, 5. Paweł Zawistowski, 20. Oskar Paprzycki, 9. Wojciech Trochim (66′, 87. Damian Piotrowski), 8. Serhij Pyłypczuk – 11. Janusz Surdykowski (80′, 21. Emil Drozdowicz).