Wigry Suwałki 1:2 GKS Katowice
Suwałki 23/11/2020

Trzecią porażkę w tym sezonie odnieśli w niedzielę (22.11.20) piłkarze suwalskich Wigier. Rywal biało-niebieskich, GKS Katowice, wygrał 2:1 i zdobył komplet punktów, tym samym jest teraz na pozycji wicelidera II ligi. Zawodnicy obu drużyn mieli ciężkie warunki do gry. To z powodu silnych podmuchów wiatru oraz nieustającego deszczu.

Biało-niebiescy nieźle rozpoczęli mecz. Dość szybko, bo już w 19. minucie spotkania padła pierwsza bramka. Euforia na Stadionie Miejskim w Suwałkach nie trwała jednak długo.

Już 5 minut później rywale zdobyli gola. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. W 63. minucie meczu katowiczanie wyszli na prowadzenie. Do ostatniej minuty meczu zespół z Katowic skutecznie odpierał ataki suwalczan i to oni po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa.

Wigry Suwałki 1:2 (1:1) GKS Katowice

Wigry: Zoch – Aftyka, Šoljić, Piekarski, Karankiewicz, Liszka (90 Fürst) – Gojko, Bogusławski, Czułowski, Gierach – Sauczek.

GKS: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Sanocki (82 Kiebzak), Gałecki, Urynowicz (80 Jaroszek), Błąd, Woźniak – Kozłowski (90 Kurbiel).

Bramki: 1:0 – Gierach 19, 1:1 – Sanocki 24, 1:2 – Urynowicz 64.