Trzy brązowe medale na Mistrzostwach Polski K1
Ełk/Legnica 14/03/2017

thor-brązowy-

Trzy brązowe medale przywieźli podopieczni ełckiej szkoły walki UKS Thor z Mistrzostw Polski K1. W zawodach, które odbywały się w miniony weekend w Legnicy wystartowało 270 zawodników z 70 klubów.

Debiutujący reprezentant Ełku Mateusz Cimochowski w kategorii 75 kg pokonał w dwóch walkach zawodników Fighter Wrocław i Legion Głogów. Ostatecznie przegrał tylko z Mistrzem Polski K1. W półfinałach brąz wywalczyli także Rafał Tronci w kategorii 57 kg i Gustwa Łapa – 63,5 kg.

– Wynik cieszy, lecz niedosyt został – powiedział po zawodach trener, Rafał Sztramko. Jak dodał – ełccy zawodnicy mają potencjał.

Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miasta w Ełku.

Warto przypomnieć, że już 8 kwietnia UKS Thor Szkoła Walki organizuje w Ełku ligę B-fight i turniej pierwszego kroku. Miłośnicy sportów walki będą mieli okazję zobaczyć 30 pojedynków. Oprócz miejscowych zawodników udział zapowiedziały również kluby z Warszawy, Białegostoku, Mrągowa i Olsztyna. Wydarzenie odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.