Udany występ badmintonistów
Suwałki 12/04/2021

Udany występ zaliczyli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintonowego.

Podczas rozegranej w Białymstoku V rundy Lotto Ekstraligi Badmintona, suwalczanie rywalizowali z AZS AGH Kraków, których pokonali 7:0 i drużyną OSSM – SMS Białystok, którą pokonali 6:1.

Dominującymi postaciami w suwalskiej ekipie były najmłodsze badmintonistki Anastasiya Khomich i Ulijana Volskaya. Anastasiya i Ulijana rywalizację na białostockim korcie kończyły szybkimi, zdecydowanymi zwycięstwami w dwóch setach i na dodatek pokazały kawał dobrego badmintona.

Zwycięstwa SKB Litpol-Malow w Białymstoku dobrze wsparli Michał Łogosz/Kamila Augustyn w grze mieszanej.

Z problemami, ale zwycięsko (2:1) wyszedł z rywalizacji w grze pojedynczej Michał Sobolewski. Pokonał w trzech setach 11:15, 15:10, 15:7 Mariusza Kabata (AZS AGH Kraków).

Trzysetowy pojedynek stoczyli z Krakowem (DM) Łukasz Moreń/Michał Łogosz, doświadczeni badmintoniści, ale wiekowi – wznieśli się na wyżyny i pokonali 2:1 (15:12, 13:15, 15:12) parę Marcin KALITKA/Tomasz PERSONA.

Bez większych problemów ze swoich starć wyszedł Mateusz Świerczyński, pokonując Marcina Kalitkę (AZS AGH Kraków) 2:0 (15:9, 15:12) i Maksymiliana DANIELAKA (OSSM Białystok) 15:11 i 15:14. Szczególnie w drugim secie Maksymilian stawił duży opór naszemu badmintoniście i o zwycięstwie decydowała jedna lotka.

W drugim meczu z podopiecznymi Pawła Lenkiewicza — OSSM -SMS Białystok suwalscy badmintoniści mieli problem tylko w przegranej grze podwójnej mężczyzn.

Suwalscy badmintoniści zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli i są na dobrej drodze po 19. mistrzostwo Polski. O tym z kim zmierzą się w rozgrywkach play-off, okaże się 24 kwietnia. Zawodnicy SKB Litpol-Malow zmierzą się z UKS HUBAL BIAŁYSTOK. Spotkanie odbędzie się w Suwałkach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek o godzinie 18:00.