Uczennice z SP 6 na podium
Suwałki 13/02/2024

Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Dziewcząt za nami! W piątek (09.02) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 rozegrane zostały zawody mające na celu wyłonić najlepsze zespoły zgłoszone do tegorocznych rozgrywek. Łącznie do turnieju przystąpiło 6 suwalskich placówek oświatowych. Początkowo sportowa rywalizacja toczyła się w dwóch grupach, aby następnie przejść do fazy półfinałowej i finałowej.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały puchary, natomiast wszystkie pamiątkowe dyplomy. Najlepszym rezultatem mogła pochwalić się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6, której reprezentantki sięgnęły po największe trofeum. Drugie miejsce zajął zespół gospodarzy z SP5, zaś trzecie miejsce padło łupem Szkoły Podstawowej nr 7. Tytuł MVP, czyli najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju zdobyła Anna Sawicka, reprezentująca SP6.

Awans do dalszych rozgrywek, które odbędą się 16 marca w Augustowie uzyskały dwa pierwsze zespoły: SP nr 6 oraz SP nr 5.