Trzy medale suwalskich karateków
Suwałki/Zielonka 09/11/2020

Trzy medale zdobyli na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców suwalscy zawodnicy. Zmagania odbyły się w sobotę (7.11) w podwarszawskiej Zielonce. W mistrzostwach wzięło udział 162 młodych karateków z całej Polski. Suwalczanie pokazali, na co ich stać.

Złoto wywalczyła Aleksandra Górska, która wygrała trzy pojedynki w kategorii +65 kg i zdobyła wyczekiwany tytuł Mistrzyni Polski. – Ciężka praca ostatnich lat zaowocowała zdobyciem najwyższego trofeum i tytułu mistrzyni kraju – mówi Marek Krejpcio, prezes klubu Karate Kyokushin.

Ze złotym krążkiem wrócił też Adrian Bugieda, który startując w kategorii do 60 kg wygrał cztery pojedynki. Suwalczanin miał w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego. W tym roku z racji wieku wystartował po raz pierwszy w juniorach i od razu osiągnął najlepszy wynik zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Srebrną medalistką została Aleksandra Biłbak. Zawodniczka wygrała dwie walki, pierwszą przez wskazanie, drugą przez zdobycie pół punktu „wazaar”. W pojedynku finałowym przegrała po dogrywce przez wskazanie sędziów.

Bez medalu wrócił Tomasz Kluczyński. – Przegrał swój pierwszy pojedynek w kategorii do 65 kg, walka była bardzo wyrównana, sędziowie dopiero po dogrywce wskazali wygraną przeciwnika. Tomek za rok ma szanse wrócić i udowodnić, że medale są w jego zasięgu – tłumaczy Krejpcio.

Warto podkreślić, że Suwalski Klub Karate zdobył Drużynowe Wicemistrzostwo Polski. – Było to dopełnienie naszej radości i zasłużony sukces naszych zawodników. Jest to 22 medal drużynowy na Mistrzostwach Polski w blisko 30 letniej historii działalności naszego klubu – dodaje prezes.