Trzy medale bokserów
09/11/2015

BOKS MKS MAZUR 1Foto: MKB Mazur Ełk

Jeden złoty i dwa srebrne medale przywieźli zawodnicy MKB „Mazur” Ełk z XX Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Młodzieży „Złoty Żubr”. Zawody odbyły się w miniony weekend w Hajnówce. Wzięło w nich udział 73 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi oraz z 14 klubów z Polski. Bardzo dobrze spisał się Damian Pilutkiewicz z Ełku, który w kategorii wiekowej kadeta w wadze 63 kg zdobył złoty medal. W walce finałowej zmierzył się z Nikitą Kirilenko z Białorusi. Już w pierwszych sekundach Damian bardzo silnym lewym prostym posłał swojego rywala na deski. Przewagę utrzymał do końca walki i wygrał 3:0.

W kategorii wagowej 70 kg Tomasz Kulenko z ełckiego „Mazura” skrzyżował rękawice z aktualnym mistrzem Polski Mateuszem Ramatowskim z „Hetmana” Białystok. Była to najlepsza i najbardziej emocjonująca walka turnieju. Minimalnie wygrał ją na punkty białostoczanin. Tym samym Tomasz Kulenko zdobył srebrny medal.Taki sam krążek odebrała Aleksandra Wesołowska z Ełku, która startowała w kategorii wagowej 60 kg.

Wyjazd ełczan na zawody był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku.