Troje karateków z kwalifikacją na ME
Ełk 13/06/2016

11

Troje zawodników z Ełku wywalczyło kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. W Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbył się w sobotę w Ełku, w kumite kadetów doskonale spisali się Maciej Zinówko, Oskar Sosnowski i Julia Pawluczuk. Każdy z nich w swojej kategorii wagowej zajął pierwsze miejsce. O włos od uzyskania kwalifikacji była Kinga Mierzejewska, która w młodzieżowcach do lat 22 wywalczyła trzecie miejsce. Z Ełku w kumite kadetów startowała jeszcze Aleksandra Prokuda, która odpadła w eliminacjach. W sobotnim Turnieju Kwalifikacyjnym udział wzięło prawie 160 zawodników z 33 klubów. Karatecy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie z Bułgarii. Turniej Kwalifikacyjny był współfinansowany z budżetu miasta Ełku.