Trefl Gdańsk zwycięzcą IX Memoriału Józefa Gajewskiego
Suwałki 24/09/2018

Trefl Gdańsk zwyciężył w IX Memoriale Józefa Gajewskiego, który rozegrano w dniach 21-22 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W turnieju wzięły udział trzy drużyny PlusLigi oraz gospodarze – pierwszoligowy, budowany z myślą o najwyższej klasie rozgrywkowej – MKS Ślepsk Suwałki.

Piątkowe popołudnie z siatkówką rozpoczął pojedynek Indykpolu AZS Olsztyn z Chemikiem Bydgoszcz. „Akademicy” z Olsztyna musieli uznać wyższość podopiecznych Jakuba Bednaruka, przegrywając 1:3. Warto dodać, że reprezentanci stolicy Warmii i Mazur gładko wygrali pierwszego seta, ale później do głosu dochodzili już tylko bydgoszczanie.

W piątek miała również miejsce oficjalna ceremonia otwarcia memoriału, w której udział wzięli: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Anna Naszkiewicz, wicemarszałek województwa podlaskiego, Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa oraz Maciej Gajewski, syn byłego prezydenta Suwałk śp. Józefa Gajewskiego. Tuż po niej rozegrano kolejny mecz memoriału, w którym MKS Ślepsk Suwałki zmierzył się z Treflem Gdańsk, brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Suwalczanie dzielnie walczyli z gośćmi z Gdańska, ale musieli uznać ich wyższość przegrywając 2:3.

W sobotę rozegrano mecze o III miejsce i wielki finał. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się Indykpol AZS Olsztyn oraz MKS Ślepsk Suwałki. Goście z Olsztyna pokonali suwalski zespół 3:0. Finał natomiast, to już popis siatkarzy z Gdańska i Bydgoszczy. Mecz obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji. Trefl Gdańsk prowadził już 2:0 w setach, by ostatecznie zwyciężyć 3:2 w tie-break-u.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja siatkarskiego memoriału, już za rok.

Piątek, 21.09.:

Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 1:3 (25:14, 19:25, 23:25, 23:25)
MKS Ślepsk Suwałki – Trefl Gdańsk 2:3 (18:25, 27:25, 25:22, 22:25, 9:15)

Sobota, 22.09.:
mecz o III miejsce: Ślepsk Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)
finał: Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk 2:3 (16:25, 21:25, 25:19, 28:26, 13:15)