Sześć medali w taekwondo olimpijskim dla suwalczan
Suwałki 07/06/2023

Sześć medali na Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim zdobyli zawodnicy UKS TKD HUZAR Suwałki. Zawody odbyły się w sobotę (03.06) w Białymstoku. Taekwondziści rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.

Mistrzem Polski w kategorii junior został suwalczanin Adam Chamiuk. Złoty krążek zdobył również inny reprezentant suwalskiego klubu. Kamil Kochański wywalczył mistrzostwo w kategorii P20 do 25 lat osób niepełnosprawnych. Ze srebrnymi medalami w kategorii juniorów młodszych wrócili do Suwałk Bartosz Sowula i Katarzyna Chrostowska. Brąz wywalczyła Maja Murawka. W rywalizacji taekwondzistów do 9. roku życia na najniższym stopniu podium stanął Damian Letkiewicz.

Suwalczanie zajęli również drugie miejsce w rywalizacji drużynowej w turnieju Huzar Cup.