Szczypiorniak wygrał z Jaćwingami
Ełk 04/12/2017

Pierwsze zwycięstwo i pierwsze trzy punkty na własnym parkiecie wywalczyli zawodnicy EKS Szczypioraniak. Niedzielne (3.12) spotkanie z UKS Jaćwingami Gołdap zakończyło się wynikiem 38:29.

Gospodarze od początku kontrolowali mecz. W szóstej minucie przy pierwszym trafieniu gości, wynik na tablicy wskazywał 4:1 dla ełczan. Do końca pierwszej połowy zawodnicy z Gołdapi gonili wynik, kilkukrotnie zbliżali się do remisu, jednak bezskutecznie. Goście grali co prawda bez czołowego snajpera, ale i tak nie odpuszczali do końcowego gwizdka. Po pierwszej części meczu gospodarze prowadzili 20:14. Na drugą zawodnicy EKS Szczypiorniak wychodzili już spokojni i ostatecznie wygrali przewagą 9 bramek.

Warto zaznczyć, że Jaćwingowie to mocny przeciwnik. M.in. zremisowali z Bestiosem Białystok, z którym ełczanie przegrali 3 bramkami. W kolejnym meczu III ligi piłki ręcznej EKS Szczypiorniak zmierzy się z Czarnymi Olecko. To spotkanie w najbliższą niedzielę 10 grudnia w hali Lega w Olecku.