Suwalscy kolarze z medalami
Suwałki 23/08/2017

Na „Wyzwaniu Mamerta” w Węgorzewie i Maratonie Kresowym w Narewce upłynął weekend (19-20.08) kolarzom z Suwalskiego Klubu MTB. Rowerzyści ponownie wrócili z sukcesami. Sobotnie zawody w Węgorzewie były wyzwaniem ze względu na tempo, które trzeba było utrzymywać przez cały wyścig. Zawodnicy Klubu MTB Suwałki startowali na dwóch dystansach – Hobby o długości 25 km oraz Półmaraton gdzie mieli do przejechania 2 rundy czyli 50 km. Kolarze zdobyli dwa srebrne medale na dystansie Hobby i cała pólę medali w Półmaratonie. Niedzielne zawody w Narewce okazały się niesprzyjające ze względu na ulewne deszcze i tworzące się na trasie błoto. Kolarze jednak zdobyli srebro na dystansie Maraton liczącym 58km, 3 srebra w półmaratonie oraz jeden brąz.

Następne starty suwalskich kolarzy już za dwa tygodnie w Siemiatyczach. Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy weekend zawodów na Suwalszczyźnie. 9 września o 14.00 Klub MTB Suwałki wraz z Suwalską Organizacją Turystyczną organizuje rowerowy Desant na Jesionową Górę, dzień później kolorowy peleton Maratonów Kresowych zawita do Suwałk.

Medale kolarzy MTB Suwałki:
Wyzwanie Mamerta w Węgorzewie:
– dystans Hobby:  srebro – Małgorzata Walendzewicz oraz Andrzej Bąkała;
4 miejsce – Mirosława Żebrowska;
– dystans Półmaraton – złoto – Klaudia Ostrowska,
Anna Pietkiewicz zajęła 2. miejsce w swojej kategorii. Brązowy medal zdobył Sylwester Szymański. Dobry wynik osiągnął Antoni Wincza, zajmując 6. miejsce

Zawody w Narewce: Maraton (58km) srebrny medal w kategorii M6 zdobył Sylwester Szymański

Półmaraton (29km) pierwsze miejsce w kategorii Fit K5 zajęła po raz kolejny Małgorzata Walendzewicz. Srebrne medale zdobyli Andrzej Bąkała oraz Krzysztof Stankiewicz. Brąz w kategorii najbardziej doświadczonych zawodników wywalczył Dariusz Klin. Warto podkreślić dobra jazdę nowego zawodnika z Suwałk – Jakuba Budzińskiego, który był czwartym najlepszym Juniorem Młodszym. Piaty Junior to Jakub Jeromin. Na dystansie MINI trzecie miejsce zajął Mikołaj Szeliga.