Suwalscy karatecy z medalami
Suwałki 16/11/2017

Dwa medale wywalczyli suwalscy karatecy na Mistrzostwach Europy w Karate Shinkyokushin. Zawody odbyły się w sobotę (11.11) w Kielcach. Srebro zdobyła Aleksandra Rybacka w kumite kadetek do 50 kg. Brąz w tej samej kategorii wywalczył nowicjusz Piotr Barwicki. W mistrzostwach wzięło udział 334 zawodników z 23 państw, Polska reprezentacja liczyła 58 zawodników, w tym siedmioro suwalczan. W czwartek (16.11) medalistka opowiedziała o turnieju. – Udział w mistrzostwach to efekt ciężkiej pracy. Jestem szczęśliwa – mówiła medalistka.

– To był bardzo aktywny rok. Mimo to nie mamy czasu na odpoczynek. Przed nami kolejne zawody. – powiedział obecny w studiu Marek Krejpcio prezes Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin i trener kadry narodowej.

Polacy zdobyli 18 medali. Młodzieżowcy 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych; kadeci 2 srebrne i 8 brązowych. Organizatorem Mistrzostw była Polska Federacja Karate Shinkyokushin i Kielecki Klub Sportowy Karate.