Suwalczanie na podium w pierwszej rundzie Pucharu Polski
Suwałki 12/07/2022

Sukces suwalskich modelarzy na Ogólnopolskich Zawodach Modeli Swobodnie Latających w Krośnie.

Zawody odbyły się w miniony w weekend (09-10.07). Reprezentacja Sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR Suwałki zdobyła całe podium w klasyfikacji open.

W klasie F1G, to znaczy dla modeli z napędem gumowym, którego napęd stanowi guma o masie 5g, zwyciężyła Oliwia Danilewicz, drugie miejsce zajął Stanisław Skibicki, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Oliwię Szturgulewską.

To nie koniec zmagań suwalskich zawodników w tej konkurencji. Minione zawody były pierwszą z trzech rund tegorocznej edycji Pucharu Polski.

Zawodnicy z Suwałk zaprezentują również swoje umiejętności podczas Mistrzostw Świata Modeli Swobodnie Latających w Bułgarii. Tam konkurować będą ze sobą najlepsi zawodnicy z całego świata. Mistrzostwa startują pod koniec lipca (25-30.07).