Sukcesy pływaków UKS MOS
Ełk, Olsztyn, Lublin 21/07/2017

Dwaj zawodnicy reprezentowali UKS MOS Ełk na Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu. W Olsztynie w rywalizacji zawodników urodzonych w 2003 roku wystartował Ksawery Popławski. Ełczanin poprawił swoje rekordy życiowe w każdej z konkurencji, nie udało się mu jednak awansować do finału. W Lublinie o Mistrzostwo Polski walczyli 15-letni pływacy. Wystartowało prawie 500 zawodników ze 134 klubów. Ełk reprezentował Wiktor Grzegorczyk. Mistrzostwa okazały się dla niego bardzo udane, ponieważ wywalczył dwa finały B. W wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym reprezentant UKS MOS Ełk uzyskał 12 wynik w kraju, natomiast na 400 metrów stylem dowolnym zajął 13. miejsce. Wiktor startował też na 1500 m stylem dowolnym i również zajął 13. miejsce w kraju. Wyjazd ełczan na zawody był współfinansowany z budżetu miasta oraz powiatu ełckiego w ramach projektu „Rozwój Sportów Wodnych”.