Sukcesy młodych grapplerów
Żyrardów / Suwałki 19/11/2018

W niedzielę (17.11) w Żyrardowie rozegrano finał Ligi Grapplingowej 2018. W bardzo mocno obsadzonych zawodach (obok reprezentantów Warszawy, Łodzi, Mińska Mazowieckiego i Łotwy) wystartowali zawodnicy juniorskiej sekcji Berserkers MMA Team Suwałki. Podopieczni Miłosza Staśkiewicza potwierdzili swoją przynależność do krajowej czołówki.

Worek z medalami rozwiązali najmłodsi – złoty krążek w kategorii U-8 zdobył Mateusz Gajewski, a brązowy medal przypadł Błażejowi Rusinowskiemu.

Złoto i pas mistrzowski w kategorii U-10 zdobyli Dawid Bałtrukanis i Gabriela Kozłowska. W tej samej kategorii wiekowej srebrny medal zdobyły Bianca Górski i Ashley Beczkowska, natomiast brąz przypadł Zuzannie Bałtrukanis.

W kategorii U-16 na najwyższym stopniu podium stanęła Amelia Karłowicz, drugie miejsce zajęła Amelia Rzatkiewicz, a brąz zdobył Jakub Gałażyn.

W rywalizacji zawodników do lat 18, złote medale zdobyli Szymon Niewiński i Mateusz Wasilewski, a srebrny medal kategorii U-18 przywiózł do Suwałk Dawid Zubrzycki.

Warto dodać, że zawodnicy juniorskiej sekcji Berserkers MMA Team Suwałki na zdobycie 105 medali potrzebowali zaledwie rok.