Sukcesy karateków
Kraków/Wrocław/Suwałki 14/05/2018

Na rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów w Karate Shinkyokushin, jedyny złoty medal dla Polski wywalczyła Aleksandra Rybacka. Podopieczna Marka Krejpcio, zawodniczka Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, triumfowała w kumite juniorów w wadze do 55 kilogramów zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Europy. Poza podium, ale w czołowych ósemkach w kumite i kata juniorek, uplasowała się druga suwalczanka Aleksandra Mozerys. To nie jedyny sukces suwalskich karateków. Zawodnicy wystartowali na Akademickich Mistrzostwach Polski Kyokushin, które obyły się w sobotę (12.05) w Krakowie. Suwałki reprezentowali bracia Damian i Daniel Biłbak, studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, oraz Michał Karpowicz student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Zdobyli w sumie 5 medali, a Michał dodatkowo za swój wynik, został uhonorowany prestiżowym tytułem najlepszego zawodnika zawodów. Karpowicz zdobył I miejsce w kata, a w kumite do 75 kilogramów II miejsce. Damian Biłbak też zdobył dwa medale, w kumite do 65 kilogramów I miejsce, a w kata III miejsce. Daniel Biłbak wystartował w kumite do 70 kilogramów i zdobył III miejsce.