Sukcesy ełckich zawodników – mamy złoto
Ełk/Starachowice/Sokółka 21/09/2020

Oliwia Gajewczyk Mistrzynią Polski w kickboxingu w formule low-kicku. Mistrzostwa odbyły się w Starachowicach w dniach 18-20 września.

Ełczance udało się wywalczyć złoto po trzech starciach. Brąz zdobyła Martyna Zyskowska, wychowanka tej samej szkoły walki.

Maciej Domasiewicz z ełckiego „Mazura” zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W weekend w Sokółce odbył się eliminacyjny turniej bokserski dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie swoich zawodników wystawiło 10 klubów, w tym Miejski Klub Bokserski „Mazur Ełk”.

Domasiewicz wywalczył pierwsze miejsce w kategorii 70 kilogramów, co zapewniło mu start w olimpiadzie. Finał – pod koniec października w Kraśniku.