Sukcesy bokserów
Kętrzyn, Ełk 13/02/2018

Sukcesy ełczan na Mistrzostwach Warmii i Mazur w boksie. Zmagania pięściarzy odbyły się w miniony weekend w Kętrzynie. W sumie w zawodach wystartowało ponad 40 zawodników z klubów bokserskich z Elbląga, Braniewa, Olsztyna, Szczytna, Kętrzyna, Świątek, Starogardu Gdańskiego i Ełku.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli ełczanie, Tomasz Kulenko, Adrian Krukowski i Natalia Kuczewska. Na drugim stopniu podium stanął Igor Gawryłkiewicz.

Jak informuje Tadeusz Biryło, trener MKB „Mazur” Ełk, troje jego podopiecznych należało do najlepszych zawodników całego turnieju. Tomasz Kulenko i Adrian Krukowski swoim agresywnym stylem walki wyraźnie pokonali swoich przeciwników, natomiast Natalia Kuczewska na agresywny styl walki przeciwniczki odpowiadała dobrym lewym prostym co przyniosło jej zdecydowane zwycięstwo. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki grantom, które przekazały klubowi Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Ełku.

Wyniki walk finałowych zawodników z Ełku:

– 46 kg Kuczewska Natalia pokonała 3:0 Izę Iwaniuk „Niedźwiedź” Kętrzyn
– 69 kg Krukowski Adrian pokonał 3:0 Jakuba Drężek „Gwardia” Szczytno
– 75 kg Kulenko Tomasz pokonał w skutek RSC w III rundzie Kotlewskiego Jakuba „Beniaminek” Starogard Gdański
– 81 kg Gawryłkiewicz Igor przegrał 3:0 z Arkadiuszem Sinkiewiczem „Zatoka” Braniewo.