Sukces młodych szachistów
Suwałki/Wrocław 10/08/2017

Kolejne medale młodych suwalskich szachistów. Zawodnicy Klubu Szachowego Hańcza brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu. Pierwsze miejsce do lat 16 w szachach szybkich zajęła Michalina Rudzińska, tuż za podium znalazła się Gabrysia Pałejko zajmując 4 miejsce w szachach szybkich do lat 8. Swoją obecność na mistrzostwach zaznaczył również mistrz województwa Dawid Jasiulewicz, który w szachach szybkich zajął 12 miejsce, a w szachach błyskawicznych 8 miejsce. Dodatkowo dziewczęta w szachach błyskawicznych zajęły: Michalina Rudzińska 2 miejsce a Gabrysia Pałejko miejsce 4. Na uwagę zasługuje wysęp Kingi Wołągiewicz, która zajęła 13 miejsce w szachach szybkich i 15 w szachach błyskawicznych.