Stypendia, nagrody i wyróżnienia sportowe
Ełk 23/09/2016

stypendia-sportowe-zdj-um-el

Ełcki ratusz po raz kolejny przyznał sportowcom stypendia, nagrody i wyróżnienia. Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta półroczne stypendia otrzymało 25 sportowców i dwóch trenerów.  Wśród nich Patryk Butyński, wioślarz UKS MOS Ełk, który stypendystą jest od dłuższego czasu.

Jak przyznał w rozmowie z naszą reporterką, ta forma wsparcia bardzo mu się przydaje.

 

Oprócz stypendiów sportowych prezydent Ełku wręczył także dwie pieniężne nagrody sportowe.  Powędrowały one do Aleksandry Wesołowskiej, zawodniczki Miejskiego Klubu Bokserskiego „Mazur” oraz do Mateusza Kasztelana pływaka z UKS MOS Ełk.  

Wyróżnienie w dziedzinie kultury fizycznej z rąk prezydenta miasta powędrowało do 11-letniego Krzysztofa Przybysza.  To pływak, trenujący w UKS MOS Ełk, który pomimo młodego wieku ma na swoim koncie duże osiągnięcia.

-Lubię ten sport i cieszę się, że przynosi mi on tyle sukcesów, powiedział Krzysztof Przybysz.

 

Stypendia sportowe przyznawane są na okres sześciu miesięcy, a ich wysokość waha się od 280 do 700 złotych.

Zdajemy sobie sprawę, że naszym sportowcom potrzebne są zarówno sprzęty i odzież sportowa, ale także suplementy, mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

Na nagrody, wyróżnienia i stypendia sportowe w tym roku ełcki ratusz przeznaczył kwotę ponad 214 tysięcy złotych.

I. Stypendia w dziedzinie kultury fizycznej przyznano zawodnikom:

Trójbój siłowy
Mariuszowi Tworkowskiemu (junior) – zawodnikowi Stowarzyszenia “Masakra” –
przez okres 6 miesięcy, osiągnięcie: 1 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym – Malaga, Hiszpania – kwiecień 2016 r.

Wioślarstwo
Klaudii Pankratiew (junior) – zawodniczce UKS MOS w Ełku – przez okres 6 miesięcy,
osiągnięcia:
•    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – lipiec 2015 r.
– 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
•    Długodystansowe Mistrzostwa Polski – Kruszwica wrzesień 2015
– 3 miejsce – jedynka wagi lekkiej
•    MP Juniorów Młodszych na Ergometrze – Gdańsk – grudzień 2015
– 2 miejsce

Patrykowi Przekopskiemu (młodzieżowiec) – zawodnikowi UKS MOS w Ełku –  przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
•    MP w sprincie – maj 2016 – Płock
– 2 miejsce dwójka podwójna mężczyzn
•    Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
– 3 miejsce – dwójka podwójna mężczyzn
– 3 miejsce – czwórka podwójna mężczyzn

Danielowi Dwojakowskiemu (młodzieżowiec) – zawodnikowi UKS MOS w Ełku – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
•    Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
– 2 miejsce – jedynka wagi lekkiej
– 3 miejsce – czwórka podwójna
•    Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie – czerwiec 2016
– 1 miejsce – dwójka podwójna

Patrykowi Butyńskiemu (młodzieżowiec) – zawodnikowi UKS MOS w Ełku – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
•    MP w sprincie – maj 2016 – Płock
– 3 miejsce dwójka podwójna wagi lekkiej
– 3 miejsce jedynka wagi lekkiej
•    Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
– 1 miejsce – jedynka wagi lekkiej
– 3 miejsce – czwórka podwójna

Adamowi Sinocha (junior) – zawodnikowi UKS MOS w Ełku – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
•    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – lipiec 2015
– 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
– 2 miejsce – czwórka podwójna juniorów
•    MPJ młodszych na Ergometrze – grudzień 2015 – Gdańsk
– 1 miejsce

Jakubowi Przekopskiemu (junior) – zawodnikowi UKS MOS w Ełku – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
•    Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( MPJ młodszych) – Kruszwica – lipiec 2015
– 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
– 2 miejsce – czwórka podwójna bez sternika
•    Mistrzostwa Polski w Sprincie – Płock – maj 2016
– 3 miejsce dwójka podwójna

Sławomirowi Skorupie – trenerowi  UKS MOS – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia podopiecznych: Patryka Przekopskiego, Patryka Butyńskiego, Daniela Dwojakowskiego

Karate Kyokushin
Oskarowi Sosnowskiemu (kadet) – zawodnikowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin – przez okres 6 miesięcy: osiągnięcie: Mistrzostwa Europy Kadetów i u22 – listopad 2015: 2 miejsce w kategorii: – 55 kg

Remigiuszowi Karpińskiemu – trenerowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin – przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia podopiecznych:
2016 – Otwarte Mistrzostwa Szwajcarii – Ewa Prokuda (1 miejsce), Ala Prokuda (2 miejsce), Maja Begicz (3 miejsce),
2015 – Mistrzostwa Świata Open – udział Łukasza Lemieszko
2015 – Mistrzostwa Europy Kadetów i u22 – Oskara Sosnowski (2 miejsce)
2015 – Mistrzostwa Europy Juniorów – Kinga Mierzejewska ( 3 miejsce)
2015 – Mistrzostwa Danii – Oskar Sosnowski (1 miejsce), Maciej Zinówko (1 miejsce), Ewa Prokuda ( 1 miejsce), Maja Begicz (1 miejsce), Maja Begicz (1 miejsce), Zofia Steer (3 miejsce), Ala Prokuda (3 miejsce)

Piłka nożna
zawodnikom Mazurskiego Klubu Sportowego Ełk przez okres 6 miesięcy:
– Adamowi Radzikowskiemu
– Jakubowi Ciuńczykowi
– Tomaszowi Porębskiemu
– Maciejowi Malinowskiemu
– Alexowi Atanackowic
– Michałowi Świderskiemu
– Michałowi Hryszko
– Łukaszowi Gryko
– Pawłowi Sobolewskiemu
– Tomaszowi Tuttasowi
– Wojciechowi Kuriacie
– Patrykowi Malinowskiemu
– Mateuszowi Furmanowi
– Wojciechowi Muzykowi
– Adamowi Finfando
– Saszy Berezosky’emu
– Patrykowi Rosolińskiemu

II. Nagrody w dziedzinie kultury fizycznej w kategorii „zawodnik”
Boks
Aleksandrze Wesołowskiej – zawodniczce Miejskiego Klubu Bokserskiego „Mazur” , osiągnięcia: XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski) – Ząbkowice Śląskie – lipiec 2016 – 1 miejsce

Pływanie
Mateuszowi Kasztelanowi – zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku
Mistrzostwa Europy Juniorów w Hodmezovasarhely (Węgry)
1 miejsce – 4 – 200 m styl dowolny
6 miejsce – 200 m styl grzbietowy

III. Wyróżnienie w dziedzinie kultury fizycznej w kategorii trener:

Pływanie
Krzysztofowi Przybyszowi – zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku.
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 11 lat w Pływaniu – maj 2016
– najlepszy zawodnik na wydarzeniu,
– 4 złote medale.
– 1 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej na 100 m stylem grzbietowym.

Nasi Partnerzy


Copyright © 2021. Bayer FM wykonany przez : Marek Panasiewicz

Facebook