Srebrny Damian Pilutkiewicz
Ełk/Mariampol 11/04/2016
Damian Pilutkiewicz boks

Dobry występ Damiana Pilutkiewicza na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Młodzieży w litewskim Mariampolu. 16-letni zawodnik MKB „Mazur” Ełk wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej 60 kg. W zawodach startowało około 30 zawodników z Rosji, Litwy i Polski.

Ełczanin w eliminacjach po dobrej walce pokonał na punkty Edgara Gasimova z Litwy. W walce finałowej zmierzył się również z Litwinem Emilem Taraskeviciusem. Pojedynek przegrał na punkty.

Jak relacjonuje Tadeusz Biryło, trener MKB „Mazur” Ełk – pochodzący z Wilna sędzia ringowy nie zwracał uwagi na faule litewskiego zawodnika. Były to ciosy zadawane nasadą rękawicy i ciosy poniżej pasa, które zadecydowały o porażce zawodnika z Ełku.

Damian Pilutkiewicz wraz ze swoim klubowym kolegą Adrianem Krukowskim na początku lipca wystąpi na mistrzostwach Polski kadetów, które odbędą się w Ząbkowicach Śląskich.

Wyjazd do Mariampola był możliwy dzięki dotacjom, które klub otrzymał z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Ełku.