Srebrna Klaudia Pankratiew
Ełk 21/12/2016

mistrzostwa-litwy-na-ergometrz

Ze srebrnym medalem wróciła z Mistrzostw Litwy na ergometrze wioślarskim zawodniczka UKS MOS Ełk Klaudia Pankratiew. Podczas rywalizacji uległa jedynie brązowej medalistce z Rio.

-Ełczanka płynęła na dystansie 2 000 metrów w wadze lekkiej uzyskując czas 7:38,5 sekundy- poinformował trener Sebastian Kosiorek.
Z ełckiego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w rywalizacji wzięło udział w sumie 10 zawodników. Startowali na dystansach 500 metrów i 1 000 metrów i każdy z nich poprawił swój rekord z roku poprzedniego. Jednak tylko Klaudia wróciła z medalem. Dodatkowo trener – Sebastian Kosiorek wygrał swój bieg z czasem 3:03,2 s., lecz w przeliczeniu na wiek zajął drugie miejsce, przegrywając z pierwszym o 0,3 sekundy.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z budżetu miasta w ramach projektu: Wioślarstwo- Sportową Marka Miasta Ełku.