Ślepsk wygrywa w Radomiu 3:2
Radom 09/12/2019

W meczu 9. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonał Cerrad Enea Czarnych 3:2. Suwalczanie przegrali dwa wcześniejsze mecze. Silna motywacja na zdobycie kolejnych punktów w Radomiu szybko przełożyła się na realne wyniki. W pierwszym secie biało-niebiescy praktycznie „nie wypuszczali piłki z rąk”. Pomimo krótkiego prowadzenia radomian, Ślepsk wygrał pierwszego seta do 18. W kolejnych partiach meczu skuteczniejsi byli już jednak gospodarze, którzy objęli prowadzenie w spotkaniu 2:1. Dominację ,,czarnych” przełamał dopiero w 4 secie Łukasz Rudzewicz, zdobywając dla swojej drużyny 4 punkty z rzędu. Do końca spotkania gospodarze nie byli w stanie zbliżyć się już do przeciwników, efektem czego był tie-break, którego suwalczanie wygrali 15:7. Tym samym, Ślepsk Malow Suwałki wygrał w Radomiu, z wyżej notowanym, rywalem i zdobył dwa cenne punkty. MVP sobotniego spotkania został Bartłomiej Bołądź. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają już w najbliższy piątek, 13 grudnia. O godzinie 20:30, w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena, zmierzą się z BKS Visłą Bydgoszcz.