Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa 1:3
Suwałki 26/10/2020

W meczu 9. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Vervą Warszawa 1:3 Drużyna z Suwałk od początku przystąpiła do mocnego ataku. Podopieczni Andrzeja Kowala, skutecznie punktowali rywali, zdobywając przewagę i w rezultacie zwyciężyli w pierwszym secie do 20 punktów. Siatkarze Vervy pomimo słabszego początku, szybko zaczęli odrabiać straty. W drugim secie obie drużyny prezentowały skuteczną grę. Stołeczni bezlitośnie wykorzystali błędy gospodarzy, prowadząc w pewnym momencie gry o 4 punkty. Siatkarzom Ślepska nie udało już się zniwelować tej przewagi i doszło do wyrównania.  W trzeciej partii biało-niebiescy przystąpili do kontrataku i szybko wyszli na prowadzenie. Niestety, nie udało się go utrzymać i warszawianie podwyższyli prowadzenie. W ostatniej odsłonie spotkania biało-niebiescy ambitnie walczyli o odwrócenie losów spotkania, jednak siatkarze z Warszawy nie odpuścili i skrupulatnie budowali przewagę, którą utrzymali już do końca spotkania, tym samym zdobywając w Suwałkach trzy punkty.

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 23:25)

MVP: Igor Grobelny

Ślepsk Malow Suwałki: Waliński (17), Klinkenberg (7), Bołądź (14), Takvam (12), Sapiński (3), Tuaniga (1), Filipowicz (libero) oraz Sacharewicz, Kaczorowski (2), Rudzewicz (5), Gonciarz, Rohnka , Rousseaux, Czunkiewicz (libero).

Verva Warszawa ORLEN Paliwa: Kowalczyk (10), Kwolek (17), Trinidad (2), Wrona (8), Ziobrowski (19), Grobelny (16), Wojtaszek (libero) oraz Kozłowski, Superlak (2), Król, Szalpuk.