Ślepsk Malow – GKS Katowice 0:3
Suwałki 14/09/2020

W meczu inaugurującym nowego sezonu PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z GKS-em Katowice 0:3. Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Gospodarze nie pozwalali katowiczanom na wypracowanie bezpiecznej przewagi. Trener Andrzej Kowal próbował ostudzić zapędy rywali i wykorzystywał przysługujące mu przerwy, ale nie przyniosło to rezultatu. GKS kontrolował grę i zwyciężył w pierwszej odsłonie do 18. Podobnie było też w drugim secie, który katowiczanie rozpoczęli od wyraźnego prowadzenia. W szeregach Ślepska Malow Suwałki zaczęła funkcjonować zagrywka, ale niestety bez efektu w postaci punktów. W trzeciej partii biało-niebiescy próbowali naciskać przyjezdnych, ale zawodnicy GKS-u Katowice systematycznie odrabiali straty. Biało-niebiescy kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie, które po chwili jednak tracili. W końcowej części seta, gra toczyła się na przewagi. Zwycięstwo katowiczan przypieczętowali Adrian Buchowski i Jakub Jarosz. – Widać było w naszych poczynaniach dużo szarpnięć – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki.

Kolejnym przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Indykpol AZS Olsztyn. Początek spotkania 19 września, o godzinie 17:30 w Olsztynie.