Siatkarki SALOS Mistrzami Świata
Ełk/Bratysława 12/05/2016

siata

Siatkarki ełckiego SALOSu zdobyły tytuł Mistrza Świata PGSI 2016. Ogólnoświatowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Bratysławie odbywały się od 4 do 8 maja. Do stolicy Słowacji zjechało blisko 1500 zawodników. Ełcki SALOS reprezentowały dwie drużyny siatkarek w kategorii A i B.

Dziewczęta z pierwszej drużyny w rywalizacji grupowej wygrały tylko jedno spotkanie i trafiły do grupy „lucky loser”. Mimo ambitnej walki przegrały dwa mecze i rywalizację zakończyły na szóstym miejscu.

O wiele lepiej spisały się siatkarki w kategorii B. Ełczanki pokonały wszystkie rywalki w grupie – Belgię, Hiszpanię i Portugalię – i nie tracąc ani jednego seta, weszły z pierwszego miejsca do półfinału. Tam zmierzyły się z drużyną z Niemiec. Polki po straconym pierwszym secie swoją dobrą grą doprowadziły do wyrównania, a w tie-breaku nie dały szans podłamanym rywalkom.

W finale ełckie siatkarki spotkały się z zespołem z Lizbony. Pierwszy set Portugalki wygrały do 22. W drugim ełczanki niesione dopingiem polskiej publiczności rozbiły rywalki, którym udało się zdobyć jedynie 10 punktów. Wyrówana walka w tie breaku zakończyła się zwyciestwem drużyny z Ełku 15:12 i wygraną całego meczu 2:1. Tym samym tytuł Mistrza PGSI 2016 w Kategorii B dziewcząt drugi rok z rzędu trafił do sitkarek SALOSu Ełk.

Skład mistrzowskiego zespołu: Andrzejczuk Klaudia, Akacka Klaudia, Dyszkiewicz Weronika, Juszkiewicz Weronika, Magreta Julia, Majewska Natalia, Mocarska Anita (kapitan), Orłowska Maja, Żabińska Patrycja. Trenerzy: Urszula Pieczulis, Maksymilian Magreta.