Rywalizowały najpiękniejsze psy
Dowspuda 21/05/2019

Ponad 40 psów z całej Polski wzięło udział w II Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Dowspudzie. Wydarzenie miało miejsce w niedzielę (19.05). Czworonogi rywalizowały ze sobą w kilku konkurencjach. Jak poinformowała Anna Dermont, sędzia krajowy, zwycięzcą całej wystawy został berneński pies pasterski o imieniu Ralf. Jurorzy przyznali także puchary w kilku kategoriach finałowych. Pierwsze miejsce w kategorii bejbi zdobył owczarek staroniemiecki. Bezkonkurencyjnym juniorem okazał się natomiast kangal turecki o imieniu Bono. Psem, wybranym przez publiczność, została natomiast chihuahua Melisa. Podczas wystawy odbył się tez pokaz psów pracujących. Swoje umiejętności pokazały czworonogi służące w suwalskiej policji. Organizatorem wystawy była Polska Federacja Kynologiczna oddział Warmińsko-Mazurski przy udziale Starostwa Powiatowego w Suwałkach oraz Gminy Raczki.