Puchar nie dla RESO Akademii 2012 Suwałki
Suwałki/Białystok 06/10/2017

RESO Akademia 2012 Suwałki przegrała w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie z drużyną DTS Helios Białystok zostało rozegrane w środę (04.10) w Białymstoku. Początek meczu został zdominowany przez zespół gospodarzy, który narzucił swój styl gry. Sytuacja odwróciła się po 30. minucie, kiedy do kontrataku przystąpiły suwalczanki. Mimo kilku dogodnych sytuacji pierwsze połowa, zakończyła się wynikiem 0:0. Druga połowa była równie wyrównana, z przewagą Akademiczek. Niestety bez powodzenia. W 50 minucie meczu dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Anita Kulesza ustanawiając wynik meczu na 1:0 dla DTS Helios Białystok. – Gdyby przed rozpoczęciem pucharowych zmagań ktoś mi powiedział, że w finale zagramy jak równy z równym z Heliosem, że zajmiemy drugie miejsce, ale po meczu, w którym byliśmy równorzędnymi rywalkami dla doświadczonych piłkarek z Białegostoku, to byłbym zadowolony. Dziś  ja, podobnie zresztą jak dziewczyny, czuję pewien niedosyt, ale jestem dumny z postawy mojej drużyny, z waleczności, serca, zaangażowania, ambicji. Teraz przed nami już tylko liga i na niej skupiamy swoją uwagę – finałowe spotkanie podsumował Karol Piaścik, trener suwalczanek. Kolejny mecz suwalskich piłkarek już w najbliższą niedzielę, 8 października, w którym zagrają z zespołem UKS Ząbkovia Ząbki!