Porażka na inaugurację
Suwałki 03/08/2021

Bolesna porażka Wigier na początek ligowych zmagań. Suwalczanie przegrali z Chojniczanką Chojnice 0:4.

Pierwszą kolejkę eWinner 2. Ligi podopieczni Dawida Szulczka zaczęli od meczu na własnym boisku.

W poniedziałek (02.08) na stadionie miejskim przy ulicy Zarzecze biało-niebiescy zmierzyli się z drużyną z Chojnic.

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała, że goście zwyciężą tak wysoko. Walka była wyrównana, a Wigry miały szansę objąć prowadzenie. W 19. minucie spotkania, po rzucie rożnym, do piłki wyżej wyskoczył Michał Ozga, ale piłkę z linii wybił defensor Chojniczanki.

Niewykorzystane sytuacje biało-niebieskich zemściły się tuż przed przerwą, kiedy Tomasz Mikołajczak, napastnik Chojniczanki, dał swojej drużynie prowadzenie.

W drugiej połowie trener biało-niebieskich zdecydował się na potrójną zmianę. Na murawie pojawili się debiutujący Kacper Zaborski, Kamil Adamek i Piotr Pierzchała.

Wigry kilkukrotnie były bliskie trafienia, ale ostatecznie – tak jak i w pierwszej odsłonie – to Chojniczanka zdobywała gole.

W rezultacie mecz zakończył się czterema bramkami na koncie gości.