Pojadą na mistrzostwa
Ostrołęka 01/10/2018

Start w Mistrzostwach Europy wywalczyli suwalscy karatecy. W ubiegłą sobotę (29.09.2018) w Ostrołęce odbył się turniej Karate Shinkyokushin Kadetów U-16 i Młodzieżowców U-21. Na starcie stanęło 105 zawodników z 31 klubów. Karatecy walczyli w konkurencjach kumite i kata. Zawody jednocześnie były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy. Dwóch najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii zakwalifikowało się do startu na Mistrzostwach Europy, które odbędą się 23-24 listopada na Węgrzech w Budapeszcie. Suwalczanie zdobyli 10 medali indywidualnie, co zaowocowało 9 kwalifikacjami do startu na ME. Swoją formę suwalscy karatecy będą mogli sprawdzić już na najbliższych Mistrzostwach Polski juniorów Młodszych i Kata Seniorów 20 października w Tarnowskich Górach. Wyjazd na zawody został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach.

Pełne wyniki:

Aleksandra Mozerys – I miejsce kumite do 60 kg, II miejsce kata,

Damian Biłbak I miejsce kumite do 65 kg, II miejsce kata,

Michał Karpowicz I miejsce kata, II miejsce kumite do 75 kg.

Po jednej kwalifikacji zdobyli:

Aleksandra Górska I miejsce kumite +65 kg,

Daniel Biłbak I miejsce kumite do 70 kg.

W kadetach kwalifikacje z II miejsca uzyskał Piotr Barwicki w kumite do 60 kg.

Kacper Sawicki zajął III miejsce w kategorii do 70 kg kadetów i został rezerwowym zawodnikiem na wyjazd w tej kategorii.

Damian Biłbak zdobył również tytuł „Najlepszego Zawodnika” zawodów.