Podsumowanie piłkarskiego weekendu
Region 09/05/2022

Za nami 17. kolejka rozgrywek Master Ligi w Ełku.

W niedzielę na orliku przy budowlance odbyło się kilka spotkań. Jako pierwsi zagrali ze sobą Hotel Roberts Port oraz Dar Tech. W tym meczu oglądaliśmy kawał dobrej piłki z obu stron. Hotel Roberts okazale wygrał to spotkanie 12:3, jednak warto wspomnieć, że Dar Tech był mocno osłabiony w tym spotkaniu grając bez nominalnego bramkarza. Hotel potrafił to wykorzystać i był bardzo skuteczny tego dnia nie dając szans rywalowi.

Następnie odbyło się spotkanie Drygał z Portą Activ Team. W tym spotkaniu nie można było oderwać wzroku chociaż na chwilę, ponieważ był to istny rollercoaster. Najpierw Drygały prowadziły 3:0, by po chwili przegrywać 3:4. Jednak po przerwie ekipie Porty zabrakło sił i ostatecznie to Drygały wygrały to spotkanie 6:4.

W trzecim pojedynku naprzeciw siebie stanęły ekipy Mazurskiego Browaru i Płomienia Ełk. Warto wspomnieć, że do tego spotkania ekipa Browaru przystąpiła o jednego gracza mniej, a zespół Płomienia wykazał się gestem fair play i zgodził się zagrać to spotkanie także z jednym zawodnikiem mniej na boisku. Długo utrzymywał się stan 1:1, jednak w pewnym momencie gracz Browaru otrzymał czerwoną kartę i jego już osłabiona drużyna musiała grać trzema zawodnikami w polu. Po tej akcji worek z bramkami się rozwiązał i Płomień ostatecznie wygrał to spotkanie 1:8

W kolejnym spotkaniu OKS Kolejorz mierzył się z Polonezem NWE. Mecz idealnie zaczął się dla ekipy Kolejorza. Na początku spotkania Mikołaj Urynowicz skierował piłkę do siatki rywali i zrobiło się 1:0. Jednak było to tylko jedyne trafienie dla ekipy Kolejorza, potem strzelał tylko Polonez. Świetna gra obronna i zabójcze kontrataki sprawiły, że drużyna Poloneza ograła Kolejorza 1:6.

Na koniec hit kolejki. Coding BMW grało z ekipą HMWO. Bardzo wyrównane spotkanie, które zakończyło się tylko jednym trafieniem. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Staniszewski. Obie ekipy miały co prawda swoje szanse na strzelenia bramki, niestety bezskutecznie. Ostatecznie HMWO ograł Coding BMW 0:1.

Zaglądamy do tabeli. Na 1. miejscu Hotel Roberts Port  – 42 punkty, na 2. miejscu HMWO – 39 oczek, na trzecim miejscu Drygały  – także 39 punktów.

W klasyfikacji strzelców prowadzi Robert Kucharski – 38 bramek, na 2. Mateusz Kalinowski – 37 trafień, trzeci jest Patryk Gondek – 35 goli.

———————————–

Pora na podsumowanie 30. kolejki rozgrywek w pierwszej grupie III Ligi.

Znicz Biała Piska na własnym stadionie podejmował ekipę Błonianki Błonie. W tym spotkaniu pomimo wielu ciekawych momentów oraz akcji bramek nie oglądaliśmy i mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Mamry Giżycko podejmowały na własnym stadionie Wissę Szczuczyn. W tym spotkaniu przez dłuższy czas bramek nie oglądaliśmy i na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:0. W drugiej połowie jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Wissy za sprawą bramki Karola Buzuna w 58-mej minucie spotkania.

Mamry zdołały wyrównać w 81. minucie za sprawą trafienia Adriana Ratajczyka. Gdy wydawało się już, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w 96-tej minucie Michał Świderski rzutem na taśmę dał zwycięstwo ekipie znad Niegocina.

Zaglądamy do tabeli . Mamry Giżycko aktualnie są na 15. pozycji z 30 punktami, Znicz z 29-ma oczkami na 16-tej, a Wissa z 18-ma punktami jest ostatnia.