Pięć medali i tytuł najlepszego zawodnika trafiły do ełczan
Ełk / Starachowice 11/04/2022

Pięć medali zdobyli zawodnicy Ełckiego Klubu Karate Shinkyokushin na turnieju w Starachowicach.

W sobotę (09.04) rozegrany tam został ogólnopolski Turniej Karate Bushido-Cup 2022.

Startowało w nim ponad 600 zawodników z 45 klubów z całego kraju. Wśród nich również troje ełczan.

Na pierwszym stopniu podium dwukrotnie stawał Szymon Zawadzki – w konkurencji kata oraz w kumite kadetów -50 kg.

Szymon wybrany został też najlepszym zawodnikiem zawodów w najliczniejszej kategorii – poinformował Remigiusz Karpiński, trener ełczan.

Wśród medalistów znaleźli się również Dawid Lewkowicz – zdobywca III miejsca w konkurencji kata juniorów oraz Oliwia Lewkowicz, która może poszczycić się III miejscem w kata i II miejscem w kumite młodziczek -55kg.

Skuteczną opiekę trenerską sprawowała Ewa Prokuda. Sędzią głównym zawodów był Remigiusz Karpiński.