Pięć medali ełczan
Ełk / Nowiny 16/05/2022

Pięć medali wywalczyli podopieczni Klubu Judo Shamo Ełk na Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w sumo. Zawody odbyły się w sobotę (14.04) w podkieleckich Nowinach; startowało w nich około 600 osób z całej Polski. Ełk reprezentowało troje zawodników. Olaf Płatek zdobył złoto w kadetach w kat. +95kg i brąz w kategorii OPEN. W młodziczkach Kinga Antosiewicz wywalczyła srebrny medal w wadze -65 kg, a Otylia Sosnowska dwa brązowe krążki w kat. -60 kg i -65 kg.

Jak informuje Krzysztof Sosnowski, trener ełczan, Olaf Płatek stoczył łącznie dziewięć pojedynków, z których wygrał osiem i potwierdził, że jest kandydatem do kadry narodowej w swojej kategorii. Za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Polski Kadetów i dobrze byłoby powtórzyć wynik z Nowin – dodaje.

Wyjazd ełczan na zawody został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Ełku.