Pamięć o K.K Baczyńskim wciąż żywa
Ełk 22/02/2017

rexcyt

Po raz 22. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych udowadniają, że dziedzictwo wielkiego poety wciąż jest żywe i inspiruje młode pokolenie. Pokazali to podczas tegorocznej edycji wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół nr 2 w Ełku i tutejsze Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

„Sen o Polsce / U wrót snów / Sen, marzenie, utopia” – tak brzmiał temat przewodni, który mógł być szeroko interpretowany.

Przez lata formuła konkursu się poszerzała. Uczestnicy nie tylko recytują wiersze, ale również prezentują talenty muzyczne, plastyczne, czy literackie – mówi Małgorzata Ladzińska, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół nr 2

 

Wśród laureatów konkursu w kategorii „Piórem wyrażone” znalazła się Natalia Kalinowska z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku.

Napisała wiersz pt. „Wizja”.

Mecenat nad imprezą objęli Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Ełckiego, Prezydent Miasta Ełk, Stowarzyszenie na Rzecz Wspieranie Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”, Muzeum Historyczne w Ełku.

Lista laureatów i wyróżnionych:

Konkurs recytatorski

Na poziomie gimnazjum:

– I miejsce – Klaudia Frąckiewicz z Gimnazjum nr 4 w Ełku

– II miejsce – Aleksandra Żyłowska z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego  w Stradunach

– III miejsce – Iza Opacka z Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Nowej Wsi Ełckiej

– wyróżnienie – Milena Makuch z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– wyróżnienie – Łukasz Haraburda z Gimnazjum nr 1 w Ełku

Na poziomie  ponadgimnazjalnym:

– I miejsce ex aequo – Teodor Sameisky z Bursy Szkolnej w Ełku, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku oraz Krzysztof Michalski z Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku

– II miejsce – Kamila Siemienkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ełku

– III miejsce ex aequo – Dawid Zera z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku oraz Kinga Matwiejczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku

– wyróżnienie – Karolina Chmielewska z Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Konkurs recytatorski w języku obcym

język angielski:

– I miejsce – Anna Koronkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ełku

– II miejsce – Martyna Gałązka z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białej Piskiej

– III miejsce – Piotr Łaguna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białej Piskiej

język niemiecki:

– I miejsce – Aleksandra Karaś z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego

 w Olecku

– II miejsce – Martyna Gałązka z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Białej Piskiej

język rosyjski:

– I miejsce ex aequo – Daniil Bvkun z Gimnazjum nr 2 w Ełku oraz Ewelina Szymanowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku

– II miejsce – Kinga Matwiejczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego  w Olecku

Konkurs plastyczny

Na poziomie gimnazjum:

– I miejsce – Gabriela Żebrowska z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– II miejsce – Paulina Cholewińska z Gimnazjum Sportowego w Ełku

– III miejsce – Daria Rynkowska z Gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej

– wyróżnienie – Jakub Kossakowski z Gimnazjum nr 3 w Ełku

– wyróżnienie – Martyna Grzesiuk z Gimnazjum nr 3 w Ełku

Na poziomie ponadgimnazjalnym:

– I miejsce – Sandra Łoś z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku

– II miejsce – Monika Dobrzycka z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

– III miejsce – Weronika Bajko z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

– wyróżnienie – Urszula Ciołko z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

– wyróżnienie – Katarzyna Karwowska z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku       

Konkurs „Piórem wyrażone” 2017

Na poziomie gimnazjum:

– I miejsce – Stanisław Skowycz z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– II miejsce – Zuzanna Pokropska z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– III miejsce – Kinga Faszczewska z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– III miejsce – Milena Sabasińska z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– wyróżnienie – Jakub Gąsiorowski z Gimnazjum nr 2 w Ełku

Na poziomie ponadgimnazjalnym:

– I miejsce – Klaudia Miksza z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku

– II miejsce ex aequo – Natalia Kalinowska z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku oraz Karolina Barszczewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku

– III miejsce – Jakub Stepnowski z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku

Konkurs poezji śpiewanej

Soliści:

– I miejsce ex aequo – Estera Ławrukajtis z Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku oraz Hiacynta Szulc z Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

– II miejsce – Adrianna Mużyło z Gimnazjum nr 2 w Ełku

– III miejsce – Klaudia Hanulak z Gimnazjum w Stradunach

– wyróżnienie – Kinga Słowikowska z Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku

Zespoły:

– I miejsce – nie przyznano

– II miejsce – nie przyznano

– III miejsce – zespół: Faustyna Mosiej, Karolina Zarzecka, Joanna Frylich z Zespołu Szkół nr  6 im. Macieja Rataja w Ełku

– wyróżnienie – zespół: Natalia Szymanowska i Ewelina Szymanowska z I Liceum Ogólnokształcącego  im. Jana Kochanowskiego w Olecku

Konkurs historyczny

– I miejsce – nie przyznano

– II miejsce – nie przyznano

– III miejsce – nie przyznano

– wyróżnienie – Katarzyna Jaroś z Zespołu Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku

– wyróżnienie – Arkadiusz Olszewski z Gimnazjum im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Nowej Wsi Ełckiej

Konkurs fotograficzny

– I miejsce – Weronika Gałaszewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku

– II miejsce – nie przyznano

– III miejsce – nie przyznano

– wyróżnienia – nie przyznano

Nagroda specjalna

– Monika Dobrzycka z Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

Konkurs przebiegał pod patronatem starosty ełckiego Marka Chojnowskiego oraz współfinansowany był z budżetu powiatu ełckiego.

Nasi Partnerzy


Copyright © 2021. Bayer FM wykonany przez : Marek Panasiewicz

Facebook