Ostre strzelanie ełckiego Mazura
Ełk 14/10/2019

Po raz kolejny ostre strzelanie, bez straty bramki, urządzili na własnym boisku piłkarze ełckiego Mazura.

Przed dwoma tygodniami podopieczni Przemysława Kołłątaja pokonali na Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza 4 : 0 Pisę Barczewo, w sobotę (12.10.) , w 11. kolejce rozgrywek, taki sam wynik padł w spotkaniu z piątą drużyną w tabeli – Błękitnymi Orneta. Na listę strzelców wpisywali się: Doroszewski w 30. minucie, dwukrotnie Woźniak – w 62. i 89. oraz Stawiecki w 75. minucie meczu. Po ostatnim gwizdku, trener ełczan nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy.

Piłkarze nie zawiedli, zawiedli natomiast kibice – mecz obserwowało niewielu sympatyków Mazura, ale opuszczali oni stadion w dobrych humorach. Trener Kołłątaj ma nadzieję, że ta dobra passa potrwa dłużej, bowiem teraz jego drużynę czekają pojedynki z sąsiadami z tabeli.

Po 11. kolejkach Mazur opuścił strefę spadkową i obecnie zajmuje 11. pozycję w tabeli ForBet IV Ligi z 10. punktami na koncie.

Znacznie gorzej wiedzie się ostatnio ekipie znad Niegocina. Mamry przegrały po raz czwarty w sezonie, a po raz trzeci na własnym boisku. Tym razem podopieczni Karola Lemechy polegli w starciu z wiceliderem – rezerwami olsztyńskiego Stomilu 0 : 3 i w tabeli są obecnie na 6. miejscu.

Nie zawodzi natomiast jedyny trzecioligowiec z Mazur Wschodnich. Znicz Biała Piska pokonał w Morągu tamtejszy Huragan 3 : 1 po golach: Patryka Gądka, Mateusza Furmana i Mateusza Romachowa. Po 5. wygranych z rzędu, podopieczni Ryszarda Borkowskiego zajmują obecnie 4. pozycję w tabeli 1 grupy III ligi.