„Olimpijczyk” na podium
Suwałki 18/03/2019

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików odbyły się w Suwałkach. W suwalskim Aquaparku rozegrana została I runda mistrzostw młodzików 12 i 13 – letnich w pływaniu. W ubiegły weekend (15-16.03) o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej walczyło siedem klubów z Podlasia, dwa z Warmii i Mazur oraz jeden z Mazowsza. W statystyce medalowej wśród 12 – latków zwyciężył Muks „Olimpijczyk”Suwałki, w 13 – latkach uplasowaliśmy się na trzecim miejscu. Najlepszą 12 – latką dwudniowych zawodów została Julia Domoradzka, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium startując w konkurencjach: 100 metrów stylem dowolnym, 400m metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem grzbietowy, 100 metrów stylem motylkowy. Wśród 13- latek drugie w miejsce klasyfikacji generalnej po czterech startach zajęła Aleksandra Chmielewska zajmując medalowe pozycje na dystansach: 100 metrów stylem dowolnym -1 miejsce, 100 metrów stylem grzbietowym -1 miejsce, 400 metrów stylem dowolnym- 2 miejsce, 200 metrów stylem grzbietowym- 2 miejsce. Mateusz Kusek wywalczył 1 miejsce po czterech startach w konkurencjach: 100 metrów stylem dowolnym, 400 metrów stylem dowolnym -1 miejsce, 200 metrów stylem motylkowym – 2 miejsce oraz 200 metrów stylem zmiennym- 2 miejsce, uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji łącznej 12- latków.

W gronie medalistów znaleźli się także:

Joanna Bobrowska (13l) 2 miejsce – 100 metrów stylem motylkowym,
Aleksandra Dąbrowska (13l) 3 miejsce – 200 metrów stylem klasycznym,
Izabella Salwecka (13l) 3 miejsce – 100 metrów stylem motylkowym,
Borys Szczepaniak (12l) 3 miejsce – 200 metrów stylem klasycznym,
Martyna Węgrzynowicz (13l) 2 miejsce – 100 metrów stylem dowolnym,
Michał Zieliński (13l) 2 miejsce – 100 metrów stylem klasycznym, 3 – miejsce 200 metrów stylem klasycznym.

Dobre przygotowanie drużyny „Olimpijczyka” zaowocowało wywalczeniem złotych medali w konkurencjach sztafet;

Sztafeta mieszana 4X50 metrów stylem dowolnym 12 – latków w składzie: Borys Szczepaniak, Julia Domoradzka, Olaf Piszka oraz Mateusz Kusek.
Sztafeta mieszana 4X50 metrów stylem zmiennym 12 – latków w składzie Julia Domoradzka, Magdalena Brzozowska, Borys Szczepaniak, Mateusz Kusek.