Olaf i Otylia w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo
Ełk 05/03/2024

Olaf Płatek zwycięża w Pucharze Polski Juniorów Młodszych. Reprezentant klubu Judo Shamo Ełk startował w kategorii +90kg. Olaf stoczył cztery wygrane pojedynki. Trzy pierwsze rozstrzygnął przed czasem.

W finale potrzebna była dogrywka. Olaf zwyciężył, gdy przeciwnik ukarany został trzecim upomnieniem. To pierwsze zwycięstwo Ełczanina w zawodach tej rangi.

Warto wspomnieć, że wygrana w Piasecznie dała Olafowi bezpośredni awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W kategorii do 63kg w zawodach wystąpiła Otylia Sosnowska. Był to pierwszy start Ełczanki na tego typu zawodach.

Otylia stoczyła 4 walki na przemian wygrywając i odnosząc porażki. Ostatecznie sklasyfikowana została na miejscach od 9 do 12 spośród 36 zawodniczek.

Ełczanka ma również szanse na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Musi sobie jednak wywalczyć kwalifikacje do tych zawodów 17 marca w Gdańsku.